psycholog 535 726 430
stomatolog 34 390 66 69
514 221 080
Menu
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 10
W tym miesiącu: 2407
Wszystkich: 309652
Newsletter

 

Higiena jamy ustnej

To priorytetowa dziedzina w CSE Promed Bociąga.

Dobry stan zdrowia jamy ustnej jest ważny dla Twojego samopoczucia. Dbanie o poprawną higienę jamy ustnej to jedna z najważniejszych rzeczy dla zębów i dziąseł. W naszym CSE Promed Bociąga uzyskają Państwo informacje i wskazówki od higienistki stomatologicznej jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Naszą uwagę na dobry stan zębów i utrzymanie prawidłowej higieny skupiamy już u najmłodszych pacjentów.

 

Podstawowym zadaniem profilaktyki jest walka z płytką nazębną – główną przyczyną rozwoju próchnicy i paradontozy.

Na skuteczną profilaktykę składają się zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologicznym jak i zabiegi samodzielnie wykonywane przez pacjenta w domu. Każdemu naszemu pacjentowi, po dokładnym badaniu jamy ustnej, udzielamy szczegółowego instruktażu higieny.

Informujemy o właściwych środkach i przyborach do higieny jamy ustnej, indywidualnie dobieranych do danego przypadku.

 

 

 

 

Profilaktyka to prosta metoda leczenia dla każdego, pozwalająca osiągnąć doskonałe efekty w postaci pięknego, naturalnego i własnego uśmiechu przez całe życie. Naszym pacjentom zapewniamy pełen zakres zabiegów profilaktycznych:

 • Instruktaż higieny jamy ustnej
 • Scalling (usuwanie kamienia i osadów nazębnych)
 • Lakierowanie preparatami fluoru
 • Lakierowanie preparatami antyseptycznymi
 • Fluoryzacja kontaktowa (miejscowe zastosowanie żelu z dużą zawartością fluoru)
 • Lakowanie bruzd w zębach bocznych

Fluoryzacja – lakierowanie zębów

Najczęściej stosowaną formą profesjonalnej profilaktyki fluorkowej jest lakierowanie oczyszczonych zębów z zastosowaniem lakierów fluorkowych. Zabieg ten plecany jest szczególnie dzieciom. Głównym zadaniem lakierów fluorowych jest:

 • zapobieganie powstawaniu próchnicy wtórnej (wokół wypełnień);
 • wzmocnienie szkliwa dzieci i dorosłych;
 • znoszenie nadwrażliwości szyjek zębowych.
 • zmniejszenie odkładania się płytki nazębnej;
 • zapobieganie powstawaniu próchnicy w przebiegu leczenia aparatami stałymi;

Lakowanie bruzd zębowych polega na wypełnianiu bruzd i zagłębień zębowych specjalnym materiałem, zwanym lakiem szczelinowym. Szczeliny i bruzdy są najczęstszymi miejscami zalegania resztek pokarmowych i rozwoju bakterii, co sprzyja rozwojowi próchnicy. Lakowanie zębów zarówno mlecznych jak i stałych ma więc na celu zabezpieczenie ich przed procesem próchnicowym. Lakowaniu poddajemy zęby stałe trzonowe i przedtrzonowe, jak również mleczne trzonowce, zabieg lakowania należy przeprowadzać jak najwcześniej od momentu ukazania się zęba w jamie ustnej, gdy ząb jest na tyle wyrżnięty by można go było odizolować od dostępu śliny.
To prosta i bezbolesna metoda zapobiegania próchnicy, a zarazem bardzo skuteczna.

Kamień nazębny – zmineralizowana zwapniała płytka. Powstawanie kamienia nazębnego z płytki nazębnej rozpoczyna się po kilkudziesięciu godzinach od ostatniego czyszczenia zębów.

Kamień nazębny składa się głównie z substancji zawartych w ślinie, bakterii i ich produktów przemiany materii, wapnia, fosforu i resztek pożywienia.

Kamień nazębny jest bardzo twardą strukturą. Dlatego też nie może być usunięty przy użyciu typowych narzędzi higieny jamy ustnej jak szczoteczka do zębów czy też nić dentystyczna. Usunięcie kamienia nazębnego może zostać wykonane przy użyciu specjalistycznych narzędzi i ultradźwięków.

 

 

 

Piaskowanie - zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu przebarwień, osadu (np. kawa, papierosy)z zębów za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących (w tym pęcherzyków powietrza )Zabieg wykonujemy przy użyciu obecnie najbardziej rekomendowanej piaskarki na rynku.

 

 
 

 

GALERIA
AKTUALNOŚCI- PROMOCJE
KONTAKT

CSE Promed Bociąga

ul. Śniadeckich 8
42-217 Częstochowa
tel. 34 390 66 69
fax. 34 390 66 68
email: promedcse@onet.pl

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:

PROMED 2016 - Wszelkie prawa zastrzeżone Strony internetowe Trustnet
Kontakt

Promed Częstochowa
Ul. Śniadeckich 8
42-217 Częstochowa
tel. 34 390 66 69
fax. 34 390 66 68
kom. 514 221 080
e-mail: promedcse@onet.pl

NIP: 5732811870
REGON: 241727936

Zapisy on-line
Captcha